آموزش اسکای دایوینگ ( Sky Diving )

واحد آموزش پرشین ، برای دانشجویان و علاقه مندان به پرش اسکای دایوینگ دوره های آموزشی خصوصی و نیمه خصوصی خود را به شرح ذیل برگزار میکند

آموزش اسکای دایوینگ –  Sky Diving : از دیگر خدمات سایت ما برگزاری دوره های اسکای ذایو میباشد که توسط اساتید مجرب و معتبر و زیر نظر سازمان هواپیمایی کشوری برگزار میگردد , علاقه مندان در تمامی رده های سنی ( آقایان و بانوان ) میتوانند در این دوره ها شرکت کرده و مدرک معتبر و بین المللی خود را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت نمایند .

بیایید اسکای دایو یادبگیریم

بیایید اسکای دایوینگ را یاد بگیریم!

آیا شما رویای پرواز در آسمان را دارید؟ تا به حال به یاد گرفتن اسکای دایو یا همان سقوط آزاد در آسمان، فکر کرده اید؟ اسکای دایو، پرش آزاد و تعادلی در آسمان است که شما در بالاترین ارتفاع مجاز در آسمان با استفاده از تجهیزات مخصوص و همچنین آموزش های لازم مربیان اسکای دایو، می توانید مثل یک پرنده در آسمان پرواز کنید. در اسکای دایو، ترس و سقوط جای خود را به هجوم آدرنالین و هیجان می دهد. تجربه ی پرواز در آسمان، شاید خاص ترین تجربه ای باشد که شما از سفر های خود بتوانید به دست آورید. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم دستورالعمل گام به گام اسکای دایو را داشته باشیم.

بعد از اولین سقوطتان می توانید تصمیم بگیرید که این رشته را ادامه دهید و یا به دنبال رشته ی دیگری بروید. باید این نکته را بدانید که گذراندن ۹ مرحله ی یادگیری اسکای دایو، شما هنوز هم مراحل دیگری برای گذراندن دارید. برای تثبیت مهارت های شما ۱۰ مرحله ی تمرینی وجود دارد که گذراندنشان برای شما الزامی است. یکی از این مراحل شبیه سازی موقعیت هایی است که چتر نجات شما گیر می کند و باز نمی شود. نترسید! این فقط یک موقعیت شبیه سازی شده است. در پایان این ۱۰ مرحله تمرین تثبیتی، شما می توانید برای دریافت مجوز A برای پرواز ازAFF در خواست بدهید. شما با دریافت مجوز اسکای دایو می توانید در مناطقی که اجازه ی پرواز دارند پرواز و سقوط در آسمان را تجربه کنید و از تجربه ی پرنده بودن خود در آسمان لذت ببرید.

چگونه اسکای دایو کنیم ؟

چگونه اسکای دایو کنیم ؟ 

برای این که اسکای دایو ( SKYDIVE) کنید، از ابتدا شمارا به آسمان نمی برند بلکه مراحل خاص و ویژه ای است ک باید آن ها را بر روی زمین بیاموزید و سپس به آموزش در آسمان برسید. خاطرتان جمع باشد، مربیانی که به شما اسکای دایو را یاد می دهند، از مربیان کار آزموده و مورد تایید AFF هستند و جز مربیان ارشد رشته ی خود محسوب می شوند. یادگیری اسکای دایوینگ شامل ۹ مرحله است که باید مرحله به مرحله ی آن را به خوبی فرا گیرید تا وارد مرحله ی بعدی شوید. مراحل اولیه ی اسکای دایو انفرادی است اما نگران نباشید، مربیانی که برای یادگیری این رشته انتخاب می شوند آن قدر شور و هیجان دارند و حرفه ای هستند که نمی گذارند شما اضطرابی را در خود حس کنید. پس از آن که تمرینات زمینی را به خوبی و جامع انجام دادید و نمره ی قبولی را از مربیان خود گرفتید، در اولین پرواز مربیان از شما می خواهند که پرواز را آغاز کنید. ارتفاع هواپیمای شما در فراز ۴۵۰۰ پایی آسمان است. چتر نجات خود را حتما امتحان کنید تا موقع سقوط به مشکل برنخورید.

مراحل آموزش سقوط آزاد - اسکای دایوینگ

مرحله اول : 

همراه با دو مربی با تجربه و کارآزموده در اولین تجربه ی اسکای دایو انفرادی خود به آسمان می روید. در این مرحله شما این که چطور چتر نجات خود را هدایت کنید را فرا خواهید گرفت.

مرحله دوم : 

در این مرحله شما می آموزید که چگونه در آسمان تعادل بدن خود را حفظ کنید.دو مربی در طول دایو با شما هستند و در حفظ تعادل به شما کمک می کنند.

مرحله سوم: 

در این مرحله یاد می گیرید چرخش های کنترلی در آسمان انجام دهید و در آسمان در ضمن حفظ تعادل، شناور بمانید. در این مرحله یکی از مربیان شما با کمتر کردن حفاظتش به صورت کنترل شده، اجازه می دهد تا به جلوتر پرواز کنید.

مرحله چهارم : 

دراین مرحله شما می توانید تنها با یک مربی در ارتفاع بالاتری پرش کنید. البته باید قبل از پرش ثبات خود را نشان دهید. در این مرحله مربی شما تنها با دست کنترلتان می کند و خودش هم پرواز خواهد کرد.

مرحله پنجم : 

سقوط ۳۶۰ درجه از هواپیما را یاد می گیرید و متوجه می شوید چگونه باید یک چرخش ۳۶۰ درجه ای انجام دهید. بعد از تمرین این مرحله، تکنیک های سقوط در فاصله ی ۳۵۰۰ پایی زمین را فرا خواهید گرفت.

مرحله ششم : 

در این مرحله پس از یادگیری خروج انفرادی، حرکات چرخشی رو به جلو را فرا خواهید گرفت.

مرحله هفتم: 

در این مرحله مربیان شما انتظار دارند که بتوایند سقوطی خوب انجام دهید. در این مرحله از تمامی مراحلی که به شما آموزش داده شده، امتحان گرفته می شود و در صورت این که مشکلی در آموزه ها و تکنیک های شما وجود داشته باشد، مجدد آن ها را به شما یاد خواهند داد.

مرحله هشتم : 

دراین مرحله اسکای دایوهای انفرادی به همراه شیرجه و سپس کنترل میزان سرعت سقوط و همین طور چرخش های ۳۶۰ درجه را به صورت انفرادی انجام می دهید.

مرحله نهم : 

در آخرین مرحله شما طبق استاندارد های دوره ی AFF، دو مورد سقوط از هواپیما در ارتفاع ۵ و ۴ هزار فوتی را فرا انجام خواهید داد. در پایان مرحله ی نهم باید به شما فارق التحصیلیتان را تبریک بگوییم.

سوالات احتمالی

تکمیل کردن دوره ی AFF، چقدر طول می کشد؟

این مسئله بستگی به سرعت یادگیری و مهارت اموزی شما دارد. البته مسئله ی آب و هوا بی تاثیر نیست. برخی از کسانی که تحت تعلیم قرار می گیرند طی ۲ هفته دوره را به پایان می رسانند اما هستند کسانی که یاد گیریشان ماه ها طول بکشد.

چگونه می توان گواهینامه ی پایان دوره را گرفت؟

۲۵ سقوط موفق، یادگیری بسته بندی چتر نجات، و با موفقیت پشت سر گذاشتن دو آزمون کتبی و یادگیری قوانین AFF

قوانین AFF شامل چه مواردی می شود؟

هر آن چه که در این قوانین و مقررات آمده است، در همان ۹ مرحله ی بالاتر توضیح داده شده است.

چند پرش در روز برای یادگیری باید انجام داد؟

این که چند پرش در روز انجام دهید واقعا به سرعت یادگیری شما و توان بدنیتان دارد و حد معلوم و از قبل تعیین شده ای برای آن تعریف نشده است.

محدوه ی سنی برای یادگیری اسکای دایو وجود دارد؟

طبق قوانین و محدودیت های AFF، باید حداقل افراد ۱۵ سال داشته باشند.

بایدها و نبایدها

بایدها و نبایدها :

  • شرکت کنندگان زیر ۱۸ سال باید با رضایت نامه ی کتبی والدین خویش در این دوره ها شرکت کنند.
  • اگر وزنتان بیشتر از ۱۰۵ کیلوگرم است، مربیان برای شرکت کردن شما در این دوره ها نظر خواهند داد.
  • شرکت کنندگان باید قادر باشند تا به زبان انگلیسی بنویسند و صحبت کنند.
  • شما تا ۸ ساعت قبل از اسکای دایو نمی توانید الکل و یا دارویی که بر روی هوشیاری شما تاثیر گذار است را مصرف کنید. همچنین ۲۴ ساعت قبل از اسکای دایو نباید غواصی کنید.
  • سلامت و شرایط پزشکی شما قبل از شروع دوره باید مورد بررسی قرار بگیرد.

شرایط پذیرش دانشجو

شـــرایط پذیـــرش دانشجو:

1. داشتن پایان نامه دیپلم
2. داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم غیر پزشکی ویا معافیت تحصیلی
3. حداقل سن ١٨ سال
4. حداقــل قــد ١۶۵ سانتیمتر
5. قبولی در آزمون و مصاحبه ورودی (آزمون ورودی شامل زبان انگلیسی ، هوش و اطلاعات عمومی در خصوص علوم هوانوردی و هوافضا )
6. احراز صلاحیت پزشکی طبق استاندارد سازمان هواپیمائی کشوری
7. تدیّن به یکی از ادیان رسمی کشور
8. عدم اعتیاد و عدم سوء پیشینه

  مدارک لازم جهت ثبت نام

1. پنج قطعه عکس 4*3
2. تصویر آخرین مدرک تحصیلی
3. تصویر برگ پایان خدمت و یا معافیت دائم غیر پزشکی
4. تصویر شناسنامه

  پس از قبولی در آزمون ورودی احراز شرایط ذیل الزامی می باشد

1. قبولی در مصاحبه حضوری
2. تائید سلامت جسمانی توسط طب هوائی (AMC)
3. عدم سوء پیشینه کیفری
4. عدم اعتیاد

error: Content is protected !!